O bezpieczeństwie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego wieku - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego wieku

Data publikacji 09.12.2015

Dzisiaj dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju odwiedzili uczestników Uniwersytetu Trzeciego wieku. Policjanci przestrzegali zebranych przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy też „na policjanta”. Jest to już kolejne w tym roku spotkanie z seniorami.

Buscy dzielnicowi odwiedzili dzisiaj uczestników Uniwersytetu Trzeciego wieku działającego przy Buskim Samorządowym Centrum Kultury. W trakcie wizyty policjanci wyświetlili filmy profilaktyczne przedstawiające zaaranżowane scenki, w których przestępcy próbowali okraść lub oszukać osoby starsze. Na podstawie tych filmów, stróże prawa omówili jak powinna zachować się osoba, która narażona jest na działanie przestępców. Podkreślali , aby nie darzyć osób nieznajomych nadmiernym zaufaniem i pod żadnym pozorem nie przekazywać im pieniędzy lub rzeczy wartościowych. Uświadamiali zebranym, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie!  Uczestnicy z dużym zainteresowaniem słuchali policjantów prowadzących spotkanie.  

Po pogadance dzielnicowi rozdali ulotki z najważniejszymi radami i przestrogami mającymi ustrzec seniorów przed oszustami.

Opr. TP

  • O bezpieczeństwie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego wieku
  • O bezpieczeństwie z uczestnikami Uniwersytetu Trzeciego wieku