Miał w domu amfetaminę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Miał w domu amfetaminę

Data publikacji 17.12.2015

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Od pewnego czasu podejrzewali go, że może posiadać narkotyki. Wczoraj podczas przeszukania, znaleźli w jego mieszkaniu woreczki foliowe i zawiniątka foli aluminiowej z zawartością białego proszku. Substancję zidentyfikowano, jako amfetamina. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców Buska – Zdroju w swoim mieszkaniu może mieć narkotyki. Wczoraj udali się do mieszkania 28 – latka. To, co znaleźli na miejscu potwierdziło ich przypuszczenia. Policjanci znaleźli i zabezpieczyli dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku oraz 10 zawiniątek foli aluminiowej, w której również znajdował się biały proszek. Zabezpieczoną substancję zidentyfikowano, jako amfetamina. Policjanci zabezpieczyli wagę laboratoryjną, która mogła służyć do porcjowania narkotyków oraz ponad 2 000 złotych gotówki. 

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 38 gramów amfetaminy. Według szacunków policjantów, z tej ilości amfetaminy można by otrzymać w zależności od wielkości „działki”, nawet 300 porcji handlowych. Dzięki wczorajszemu działaniu kryminalnych, do potencjalnych odbiorców nie trafi tyle narkotyków.

Jest to drugie „narkotykowe” zatrzymanie w tym miesiącu. Na początku grudnia Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na czas 3 miesięcy, wobec innego 28 – letniego mężczyzny. Również wtedy policjanci znaleźli w jego mieszkaniu znaczne ilości środków odurzających.   

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Policjanci będą wnioskować o areszt dla mężczyzny. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 28 – latek może spędzić w zakładzie karnym nawet do 10 lat.

Opr. TP

  • Zabezpieczone narkotyki i pieniądze