„Kolęda od policjantów” – już gotowa! - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kolęda od policjantów” – już gotowa!

Data publikacji 22.12.2015

W tym roku do kanonu kolęd śpiewanych przy wigilijnym stole dołączyła kolejna – „Kolęda od policjantów”. Muzykę do niej skomponował znany polski kompozytor Romuald Lipko, a słowa, jeszcze w ubiegłym roku, napisała podinsp. Anna Zielińska - Brudek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Do jej wykonania został zaproszony aktor i solista Grzegorz Wilk, któremu towarzyszy Chór Komendy Stołecznej Policji pod dyrekcją Sylwii Krzywdy.

Już został wydany singiel, który był nagrywany w znanym w środowisku muzycznym studiu nagrań w Sulejówku u gitarzysty Winicjusza Chrósta. Zamierzeniem twórców było, aby „Kolęda od policjantów”  stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce.  

Słowa tej nietypowej kolędy nawiązują do codziennej pracy policjantów i  mówią o niesieniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom. Autorka tekstu odwołuje się w niej do swoich przeżyć, a także koleżanek i kolegów w mundurze, którzy w Wigilijną Noc, pełniąc służbę, będą stać na straży zdrowia i życia innych.

„Kolęda od policjantów” już na stałe wejdzie do repertuaru stołecznego Chóru. Będzie ją można usłyszeć podczas tegorocznych spotkań.

Źródło: KSP w Warszawie

  • okładka
  • okładka
  • płyta
Ładowanie odtwarzacza...