Trzech na jednego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech na jednego

Data publikacji 23.12.2015

Policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Busko – Zdrój podejrzewanych o pobicie 16 – latka. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem, na jednej z ulic w Busku – Zdroju. 18 – latek i jego o rok młodszy kolega, zostali zatrzymani zaraz po zdarzeniu. Dzisiaj do policyjnej celi trafił trzeci napastnik. Za pobicie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wczoraj wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic w centrum Buska – Zdroju doszło do pobicia. Na miejsce udały się natychmiast policyjne patrole. Mundurowi zastali załogę karetki pogotowia, która udzielała pomocy medycznej pobitemu 16 – latkowi. Pokrzywdzony opowiedział policjantom jak doszło do pobicia oraz wygląd zewnętrzny trzech sprawców.  Stróże prawa od razu rozpoczęli poszukiwania.

W pewnym momencie policjanci zauważyli mężczyznę wyglądem przypominającego opis sprawcy. Wychodził on z klatki schodowej pobliskiego bloku. Na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać w głąb osiedla. Długo nie cieszył się wolnością. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Uciekinierem okazał się 18 – latek. W klatce schodowej, z której wybiegł młodzieniec, zatrzymany został jego o rok młodszy kolega, który również jest podejrzewany o udział w pobiciu. Policjanci znaleźli tam pałkę teleskopową oraz gaz pieprzowy. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie 18 – latka był ponad promil alkoholu, natomiast w organizmie 17 – latka ponad pół promila alkoholu. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani oraz minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Dzisiaj zatrzymany został trzeci napastnik. Jest to 18 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju, doskonale znany stróżom prawa. 

Zatrzymani będą tłumaczyć, co kierowało ich zachowaniem. Za pobicie, kodeks karny przewiduje nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP

  • Pałka i gaz zabezpieczone przez policjantów
  • Mężczyzna zatrzymany przez policjantów
  • Przesłuchanie