Pobili w wigilijną noc - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili w wigilijną noc

Data publikacji 28.12.2015

Buscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o pobicie 55 – latka. Wszystko rozegrało się w wigilijną noc w gminie Busko – Zdrój. Grupa młodych ludzi zdjęła wówczas z zawiasów furtkę. Kiedy właściciel zareagował, został pobity przez trzech napastników. 55 – latek trafił do szpitala, a trzech mężczyzn do policyjnej celi. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wszystko wydarzyło się w wigilijną noc w gminie Busko – Zdrój. 55 – letni mężczyzna wyszedł z domu na pasterkę. Wtedy to zauważył grupę mężczyzn, którzy zdjęli furtkę z ogrodzenia jego posesji. Kiedy zwrócił im uwagę, żeby zostawili jego własność w spokoju, mężczyźni weszli na teren posesji i doszło do utarczek słownych z właścicielem. W momencie, gdy 55 – latek wyciągnął telefon i oświadczył, że dzwoni po Policję, został zaatakowany i pobity przez trzech mężczyzn. Na pomoc 55 – latkowi przybyła jego żona. Napastnicy na jej widok uciekli. Pobity właściciel ogrodzenia trafił do szpitala. 

Na wieść o zdarzeniu, na miejsce udały się natychmiast policyjne patrole. Mundurowi bardzo szybko w okolicy gdzie doszło do pobicia zauważyli i wylegitymowali grupę młodych ludzi. Jak się okazało wśród nich, były te odpowiedzialne za pobicie. Stróże prawa zatrzymali 18, 22 oraz 23 – latka, którzy najprawdopodobniej byli sprawcami całego zajścia.

Za pobicie, kodeks karny przewiduje nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP

  • zdjęta przez napastników furtka