Posypało śniegiem i wypadkami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Posypało śniegiem i wypadkami

Data publikacji 07.01.2016

W ciągu ostatnich dwóch dni, kiedy prószył śnieg, na drogach powiatu buskiego doszło do 5 zdarzeń drogowych. W ubiegłym tygodniu, również w dwa dni, ale bez opadów atmosferycznych, policjanci odnotowali tylko jedno zdarzenie drogowe. Dlatego chcemy przypomnieć kilka zasad poruszania się pojazdem w tym ciężkim dla niektórych kierowców okresie.

Koniec ubiegłego roku bardziej pogodowo przypominał jesień niż zimę. W tym czasie w ciągu dwóch dni doszło do jednego zdarzenia drogowego. Policjanci zakwalifikowali je, jako kolizja, czyli bez osób rannych. W ciągu dwóch dni tego roku, kiedy prószył śnieg doszło aż do pięciu zdarzeń drogowych. W trzech przypadkach były to kolizje, natomiast dwa zdarzenia to wypadki drogowe. W wyniku odniesionych ran 3 osoby trafiły do szpitala.

Śliska nawierzchnia spowodowana opadami śniegu lub błotem pośniegowym, czy też właściwa technika jazdy, są jednymi z wielu czynników, które wpływają na bezpieczeństwo na drogach w okresie zimowym. Dlatego Policja apeluje o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

Oblodzona nawierzchnia drogi powoduje często zmniejszenie przyczepności kół naszych pojazdów, co w połączeniu z jazdą z nadmierną prędkością, może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Z pewnością bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, a co za tym idzie zdrowie i życie, leży w naszych rękach. Warto więc, w celu uniknięcia groźnych sytuacji, a niekiedy nieodwracalnych ich skutków, przypomnieć sobie zasady poruszania się w warunkach zmniejszonej przyczepności kół naszych pojazdów.

Opr. TP