Policjant zawsze w służbie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant zawsze w służbie

Data publikacji 11.01.2016

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w czasie wolnym od służby ujął mężczyznę podejrzewanego o kradzież w sklepie. Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie w centrum miasta. Jak się okazało, zatrzymany 37 – letni mieszkaniec powiatu kieleckiego podejrzewany jest o dokonanie kradzieży w kilku sklepach. Kodeks karny za taki czyn przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się w sobotnie popołudnie w centrum Buska – Zdroju. Dzielnicowy korzystający z dnia wolnego od służby, zauważył jak z jednego ze sklepów wybiega mężczyzna trzymający w ręku kilkanaście koszulek. Policjant podejrzewając, że odzież może pochodzić z kradzieży ujął uciekającego mężczyznę. Na miejsce został skierowany policyjny patrol.

Jak się okazało, 37 – letni mieszkaniec powiatu kieleckiego zabrał ze sklepu, nie płacąc za towar, 12 koszulek. W tym czasie patrol kryminalnych ustalił, że w pojeździe 37 – latka znajdującym się na pobliskim parkingu, na tylnym siedzeniu leżą nowe, zapakowane w oryginalne pudełka, artykuły  takie jak odzież, czy zabawki.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna w krótkim czasie, mógł dokonać kradzieży w co najmniej kilku sklepach. Jak wstępnie oszacowali śledczy, wartość odzyskanych przedmiotów wynosi około 2 tysiące złotych. 37-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia wszystkich pokrzywdzonych i oddania im skradzionych przedmiotów.  

Konsekwencją czynu, o który jest podejrzewany 37 – latek, może być nawet 5 – letnia kara pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • mężczyzna zatrzymany w policyjnym areszcie
  • część odzyskanych towarów