O bezpiecznych feriach z małymi pacjentami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych feriach z małymi pacjentami

Data publikacji 13.01.2016

Dzisiaj, kilka dni przed feriami zimowymi policjant odwiedził uczniów przyszpitalnej szkoły. W trakcie spotkania mundurowy zwrócił uwagę uczniów na niebezpieczeństwa czyhające podczas zimowego wypoczynku. Przypomniał również o zasadach bezpiecznego zachowania się w trakcie nieobecności dorosłych w domu.

Już w najbliższy piątek dzieci i młodzież rozpoczną ferie zimowe, czas odpoczynku od nauki. Dla wielu osób będzie to okazja do spędzania czasu przy zabawach na świeżym powietrzu. Dzisiaj policjant z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, odwiedził pacjentów Szpitala „Na Górce” uczących się w przyszpitalnej szkole. Policjant podczas spotkania opowiadał uczniom jak bezpiecznie bawić się w domu i na podwórku, na śniegu i lodzie. Mówili, jakie wybrać miejsce do zabawy, aby nie stało się nikomu nic złego. Przypomniał, do kogo można zwrócić się o pomoc, a także numery telefonów alarmowych służb ratunkowych.

Zimą, zmrok zapada wcześniej. Zdarza się, że po skończonej zabawie na śniegu, dzieci wracają do domu często już po zapadnięciu zmroku.  Mundurowy przypomniał jak ważne jest używanie elementów odblaskowych.

Opr. TP

  • Policjant podczas spotkania
  • Policjant podczas spotkania