Włamali się po miód - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się po miód

Data publikacji 18.01.2016

W piątkowy poranek policjanci Komisariatu w Stopnicy zatrzymali 5 mężczyzn podejrzewanych o włamanie do domu i budynku gospodarczego w gminie Tuczępy. Ich łupem padło 24 litry miodu.

W czwartkowe popołudnie Komisariat Policji w Stopnicy powiadomił 63-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Tuczępy, że najprawdopodobniej doszło do włamania do jego domu mieszkalnego i budynku gospodarczego.  Na miejsce został skierowany patrol policji. Mundurowi  ustalili, że do zdarzenia doszło w nocy z środy na czwartek. Sprawcy po dostaniu się do środka pomieszczeń zrabowali 24 litry miodu. Zgłaszający oszacował starty na 720 złotych. 

Stróże prawa szybko wpadli na trop włamywaczy. Aby zweryfikować swoje podejrzenia, w piątkowy poranek udali się na posesje podejrzewanych mężczyzn. Okazali się nimi   mieszkańcy  powiatu staszowskiego w wieku od 18 do 44 lat. Mężczyźni byli trzeźwi, wszyscy dobrze się znali. W trakcie przeszukania pomieszczeń jednego z nich policjanci odzyskali 19 litrów skradzionego miodu, wnyki, kilka opakowań silikonu, przewody linii telekomunikacyjnej, worek jutowy  oraz   cztery egzemplarze broni, na które nie posiadali pozwolenia. Obecnie policjanci ustalają do kogo należą posiadane przez tego mężczyznę przedmioty oraz  ich wartość.   Za czyn o jaki są podejrzewani może każdemu z nich  grozić nawet 10 – letni pobyt w więzieniu.  Sprawa ma charakter rozwojowy.

Wyk. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Słoiki z miodem
  • Broń
  • Opakowania z silikonem
  • Przewody