Butelką wybił szybę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Butelką wybił szybę

Data publikacji 18.01.2016

Policjanci w dniu wczorajszym zatrzymali 22-letniego mieszkańca Buska-Zdroju, który butelką po piwie wybił szybę w drzwiach wejściowych w jednej z buskich stacji paliw.

Wczoraj w nocy pracownik stacji paliw powiadomił policjantów buskiej komendy, że mężczyzna tuż po opuszczeniu pomieszczenia wybił butelką szybę w drzwiach wejściowych po czym szybko się oddalił.  

Stróże prawa patrolując ulicę miasta szybko ustalili podejrzewanego mężczyznę, który na ich widok próbował uciekać.  Po krótkim pościgu został ujęty. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Buska-Zdroju.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie  drugiej w nocy. Na stację paliw przyszedł mężczyzna, posiadał ze sobą butelkę  z piwem  i zażądał od sprzedawcy jego wymiany na  papierosa. Gdy spotkał się z odmową, wyszedł z pomieszczenia budynku, wypił posiadany alkohol i opróżnioną butelką rzucił w przeszklone drzwi  wejściowe, powodując rozbicie szyby. Administrator budynku oszacował szkodę na 2 tysiące złotych.  Mężczyzna  był nietrzeźwy, we krwi posiadał ponad 1.5 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. 22 -latek  po wytrzeźwieniu został przesłuchany i zwolniony. Za popełnienie czynu, do którego się przyznał w trakcie przesłuchania, może mu grozić nawet do 5 -lat pozbawienia wolności.    

Wyk. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Belka radiowozu