Pomagajmy, nie bądźmy obojętni - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pomagajmy, nie bądźmy obojętni

Data publikacji 19.01.2016

Powróciła zima, temperatury otoczenia znacznie się obniżyły. Nie zapominajmy, że wśród nas są osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie przechodźmy obok nich obojętnie. Aby uratować komuś życie wystarczy zatelefonować pod numer 997 lub 112.

Od kilku dni temperatury otoczenia nocą w naszym regionie sięgają nawet do minus 10 stopni Celsjusza. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie pozostawać obojętnym na los osób bezdomnych, starszych samotnie zamieszkałych oraz nietrzeźwych przebywających na mrozie bez niczyjej opieki. 

Widząc takiego człowieka, nie należy się wahać lecz powiadomić policję dzwoniąc na numer alarmowy 997 lub 112.

Okres jesienno-zimowy, to czas kiedy policjanci w trakcie patolu odwiedzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają ogródki działkowe, altany, pustostany. Każdej napotkanej osobie oferują pomoc, ktokolwiek tylko jej potrzebuje. 

Zimową porą na wychłodzenie organizmu mogą być narażone także osoby starsze, samotnie zamieszkałe, posiadające trudne warunki socjalne, nie posiadające opału lub mające trudności      z napaleniem sobie w piecu.

Policjanci naszego regionu odwiedzają również takie osoby. W efekcie tych zainteresowań, buscy mundurowi w ostatnich dniach zapobiegli wychłodzeniom dwóch  mężczyzn – ratując im życie. 

Wyk. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Zimowy patrol