Półkolonie z policją - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Półkolonie z policją

Data publikacji 21.01.2016

W środę policjanci zorganizowali spotkanie z grupą młodzieży spędzającą czas wolny na półkolonii w jednym z buskich internatów. Hasłem przewodnim było bezpieczeństwo i zdrowy styl życia podczas ferii.

W trakcie pogadanki mundurowi zwrócili uwagę uczniów na niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas zimowego wypoczynku. Przypominali także o zasadach bezpiecznego zachowania się w domu podczas nieobecności dorosłych oraz korzystania z internetu. 

We wczorajsze popołudnie dzielnicowi z Komendy Powiatowej  Policji w Busku-Zdroju odwiedzili uczniów spędzających ferie na półkolonii w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Busku-Zdroju. Podczas spotkania opowiadali jak bezpiecznie wybrać miejsce do zabawy na podwórku, śniegu lub lodzie i spędzać czas wolny. Przypominali o bezpiecznym korzystaniu z internetu i  utrwalali w pamięci numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, by w razie potrzeby wiedzieć do kogo  zwrócić się o pomoc.

Mundurowi uświadamiali jak ważne dla bezpieczeństwa  jest używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie zimy, kiedy zmrok zapada szybko i widoczność osoby pieszej  jest bardzo ograniczona.

Wyk. JG.                                       

KPP  Busko-Zdrój

  • Spotkanie z policjantem