Bezpieczne ferie z policją - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczne ferie z policją

Data publikacji 22.01.2016

Wczoraj buscy policjanci zorganizowali spotkanie z grupą młodzieży spędzającą czas wolny w świetlicy środowiskowej. Bezpieczeństwo i zdrowy styl życia podczas ferii – to hasło przewodnie spotkania.

W trakcie pogadanki mundurowi  przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się na ulicy, w domu podczas nieobecności dorosłych oraz korzystając z internetu. Zwrócili także uwagę uczniów na niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas zabaw zimowego wypoczynku. 

We wczorajsze popołudnie dzielnicowi z Komendy Powiatowej  Policji w Busku-Zdroju odwiedzili uczniów spędzających ferie w świetlicy Środowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Busku-Zdroju. Podczas spotkania opowiadali jak bezpiecznie  spędzać czas wolny i bawić się na własnym podwórku, śniegu lub lodzie. Przypominali o bezpiecznym korzystaniu z internetu  oraz nieufności wobec nieznajomych. Utrwalali  numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, by w razie potrzeby wiedzieć w jaki sposób i do kogo  zwrócić się o pomoc.

Mundurowi podkreślali także, jak ważne dla bezpieczeństwa osób pieszych jest używanie elementów odblaskowych. W okresie zimy jezdnie są zazwyczaj śliskie, droga hamowania każdego pojazdu się wydłuża. Zmrok zapada szybko i widoczność pieszego  jest bardzo ograniczona.

Pamiętajmy, że posiadanie elementu odblaskowego poprawia widoczność i może nas uchronić od przykrego zdarzenia drogowego.

Wyk. JG.                                       

KPP  Busko-Zdrój

  • Spotkanie z policjantem
  • Spotkanie z policjantem