O bezpieczeństwie z dziećmi - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie z dziećmi

Data publikacji 25.01.2016

W ubiegły piątek policjanci prewencji z buskiej komendy zorganizowali spotkanie z kilkunastoosobową grupą dzieci spędzających czas wolny w świetlicy środowiskowej. W trakcie prelekcji mundurowi zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa mogące wystąpić podczas zimowego wypoczynku. Przypomnieli o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania na podwórku, ulicy, w domu podczas nieobecności dorosłych oraz podczas korzystania z Internetu.

W piątkowe popołudnie, dzielnicowi wspólnie z policjantami drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju spotkali się z uczniami spędzającymi ferie w świetlicy środowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Busku-Zdroju. Podczas pogadanki udzielili cennych wskazówek na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego i organizowanych zbaw na podwórku, zaśnieżonych stokach lub na lodzie. Przypominali o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu i zachowaniu nieufności wobec nieznajomych. Zwrócili uwagę na potrzebę poznania i zapamiętania numerów telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedzieć, w jaki sposób i do kogo zwrócić się o pomoc.

Mundurowi pokazywali jak należy nosić elementy odblaskowe by były dobrze widoczne dla kierujących pojazdami i wskazywali jak ważne mają one znaczenie dla bezpieczeństwa osób pieszych. Podkreślali, że w okresie zimy zmrok zapada szybko, jezdnie są zazwyczaj śliskie, droga hamowania każdego pojazdu się wydłuża, a widoczność pieszego jest bardzo ograniczona.

Apelowali, aby używać elementy odblaskowe, które poprawią widoczność i mogą nas uchronić od przykrego w skutkach zdarzenia drogowego.

Opr. J.G.                   

  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi i ich rodzicami
  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi i ich rodzicami
  • Policjanci w trakcie spotkania z dziećmi i ich rodzicami