Pobili przechodniów i włamali się do samochodu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili przechodniów i włamali się do samochodu

Data publikacji 25.01.2016

Stopniccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o pobicie 21 i 47 – latka. Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę. W trakcie wykonywania czynności z zatrzymanymi, okazało się, że odpowiadają oni również za uszkodzenie i włamanie do zaparkowanego na ulicy Citroena. Za kradzież z włamaniem ustawodawca przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sytuacja miała miejsce w nocy z piątku na sobotę. Do 21 i 47–latka idących ulicą w Stopnicy, podbiegło dwóch młodych mężczyzn którzy zaczęli bić przypadkowych przechodniów. 21–latek został uderzony drewnianym kołkiem w okolice głowy, 47–latek był bity przez napastników rękami. Kiedy młodszemu mężczyźnie udało się uciec, obaj napastnicy bili starszego. Na miejsce przyjechał policyjny patrol oraz karetka pogotowia. Obaj napadnięci mężczyźni trafili do szpitala. Mundurowi ustalili, że jednym z napastników może być 19–letni mieszkaniec gminy Stopnica. Nietrzeźwy nastolatek został zatrzymany, a noc spędził w policyjnym areszcie. W sobotę policjanci zatrzymali drugiego agresora. Okazał się nim 21-latek z gminy Stopnica.  

Tego samego dnia, stopniccy kryminalni pracjący przy sprawie pobicia ustalili, że w nocy miało miejsce włamanie i uszkodzenie citroena. Do pojazdu zaparkowanego przy jednej z ulic w Stopnicy, nieznane osoby włamały się i zabrały z wnętrza radio samochodowe. Na tym jednak nie poprzestały. Te same osoby zdewastowały kokpit pojazdu, drzwi i antenę CB radia. Poszkodowany 53–latek oszacował swoje straty na ponad 900 złotych.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że sprawcami kradzieży z włamaniem, dewastacji citroena oraz pobicia dwóch mężczyzn są te same osoby. Byli to 19 –latek i jego o dwa lata starszy kolega. Kryminalni podczas przeszukania miejsca zamieszkania starszego mężczyzny, znaleźli radio samochodowe skradzione w wyniku włamania do pojazdu.

Za czyny o które są podejrzewani obaj mężczyźni, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Radio samochodowe odzyskane przez policjantów