W jeden weekend zatrzymanych osiem praw jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W jeden weekend zatrzymanych osiem praw jazdy

Data publikacji 01.02.2016

W ciągu dwóch dni, w sobotę i niedzielę funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 8 praw jazdy. Wszystkie dokumenty zatrzymane zostały za znaczne przekroczenie prędkości. Teraz kierujący będą mieli 3 miesiące na przemyślenie swojego zachowania.

Warunki pogodowe szczególnie zimą zmieniają się bardzo szybko. Pomimo tego wielu kierujących nie dostosowuje prędkość do zmiennej aury. W miniony weekend aż 8 kierujących poruszających się w obszarze zabudowanym, przekroczyło dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą był kierujący pojazdem marki Fiat, który poruszał się z prędkością 135 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”. To zdarzenie miało miejsce w niedzielny deszczowy poranek, na drodze krajowej nr 73 w gminie Pacanów.    

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, ośmiu kierującym, decyzją administracyjną zostaną zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy. W tym czasie będą mogli przemyśleć swoje postępowanie. 

Przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. W zmiennych warunkach pogodowych, na śliskiej nawierzchni, kierujący poruszający się z nadmierna prędkością nie ma żadnych szans na wyhamowanie przed przeszkodą. W przypadku pojawienia się na jezdni pieszego, taki uczestnik ruchu drogowego w kontakcie z rozpędzonym do ponad 100 km/h pojazdem nie ma żadnych szans na przeżycie.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP

  • Kadr z nagrania
Ładowanie odtwarzacza...