Uwaga nowa metoda oszustów!!! - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga nowa metoda oszustów!!!

Data publikacji 04.02.2016

Oni nie odczyniają uroków, nie zdejmują złej aury ani klątwy, nie odwracają też pecha!!! W naszym województwie już kilkakrotnie doszło do sytuacji, w których osoby zazwyczaj starsze zostały oszukane na spore sumy pieniędzy pod pretekstem np. wypędzenia złych emocji z domu.

Takie zdarzenie miało miejsce chociażby wczoraj w gminie Pawłów w godzinach dopołudniowych. Starsze małżeństwo najpierw wpuściło do swojego domu kobietę, która rzekomo chciała od nich kupić niepotrzebne przedmioty, a następnie przekonała domowników do wyciagnięcia swoich oszczędności, które miały pomóc w rytuale poprawiania aury. W momencie gdy kobieta wyszła z domu, zniknęły też pieniądze.

Niestety nie jest to odosobniony przypadek takiego oszustwa. Policjanci w naszym regionie odnotowują zdarzenia kiedy osoby podają się np. za jasnowidzów, wróżbitów, czy szamanów, nakłaniają do pokazania swoich oszczędności, które później niezauważenie zabierają.

Przypominamy!!!

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są bezwzględni. Oszuści najczęściej dzwonią do osób starszych podając się za wnuczka, znajomego lub kuzyna, czy też policjanta. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy.

Jednak zdarzenie z wczoraj pokazuje, że mogą oni również zapukać do naszych drzwi i pozbawić wszystkich oszczędności.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach