Troje zatrzymanych z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Troje zatrzymanych z marihuaną

Data publikacji 05.02.2016

Buscy policjanci zatrzymali wczoraj troje młodych ludzi w wieku od 16 do 20 lat. W samochodzie, w którym przebywali, funkcjonariusze znaleźli papierowe zawiniątko z suszem roślinnym. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z buskiej komendy, podczas patrolu zwrócili uwagę na zaparkowany pojazd. Osobowy renault stał na parkingu przy jednym z buskich osiedli. W środku siedziało troje młodych osób. Kiedy policjanci podeszli bliżej, poczuli woń palonej marihuany. W pojeździe przebywał 16 – latek, jego o cztery lata starszy kolega oraz 18 – letnia dziewczyna. Wszyscy są mieszkańcami podbuskich miejscowości. W trakcie kontroli osoby zachowywały się bardzo się nerwowo. W pojeździe policjanci znaleźli papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego. W trakcie czynności dwie zabezpieczone porcje, po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano jako marihuana. Wszyscy troje zostali zatrzymani.   

20 – latek oraz jego koleżanka noc spędzili w policyjnym areszcie. Nieletni został przewieziony do Policyjnej Izby Dziecka. Za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Nieletni będzie odpowiadał przed Sądem Rodzinnym. 

Opr. TP

  • Jeden z zatrzymanych