Z amfetaminą na dyskotekę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z amfetaminą na dyskotekę

Data publikacji 08.02.2016

W sobotę policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju zatrzymali 24 – latka, którego podejrzewają o posiadanie amfetaminy. Przy mieszkańcu gminy Małogoszcz znaleźli dwa zawiniątka folii aluminiowej z zawartością białego proszku. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Od piątkowego poranka do niedzieli rano na terenie powiatu buskiego trwały działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W czasie ich trwania policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz osoby, które mogły posiadać substancje zabronione.

W sobotnią noc policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego patrolujący okolice dyskotek na terenie Buska – Zdroju, uzyskali informację, że jeden z uczestników zabawy może mieć przy sobie narkotyki. Mundurowi od razu przystąpili do czynności. W trakcie kontroli 24 – latek zachowywał się nerwowo. Po chwili wyjaśniła się przyczyna jego podenerwowania. W odzieży mieszkańca gminy Małogoszcz policjanci znaleźli dwa zawiniątka foli aluminiowej z zawartością białego proszku. Zabezpieczoną substancję wstępnie zostały zidentyfikowane jako amfetamina o wadze 2 gramów. Mężczyzna został zatrzymany oraz noc spędził w policyjnym areszcie.

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja to narkotyk, mężczyźnie za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. 

Opr. TP

  • zabezpieczone substancje