Zatrzymani po pobiciu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani po pobiciu

Data publikacji 09.02.2016

Stopniccy policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn podejrzewanych o pobicie 20– latka. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w Stopnicy, w jednym z lokali gastronomicznych. Za pobicie kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Wszystko rozpoczęło się w sobotnią noc w Busku – Zdroju. 20– latek ze swoją koleżanką bawił się w dyskotece. Wtedy między nimi, a pięcioosobową grupą mężczyzn doszło do sprzeczki. Para znajomych po pewnym czasie opuściła dyskotekę i pojechała do Stopnicy. Tam postanowili jeszcze iść do lokalu gastronomicznego. Jak się niebawem okazało, wewnątrz przebywała grupa osób z którymi doszło wcześniej do sprzeczki w dyskotece. Do wchodzących do środka 20 – latka i jego znajomej, podbiegła grupa mężczyzn i jeden z nich uderzył w twarz 22 – latkę, inny zaatakował krzesłem jej kolegę. Kiedy 20 – latek przewrócił się na podłogę, był bity i kopany przez napastników po całym ciele.   

Policjanci po zabezpieczeniu monitoringu i śladów z miejsca zdarzenia, przystąpili do ustalania sprawców pobicia. W wyniku podjętych czynności wykrywaczach, wczoraj stopniccy kryminalni zatrzymali 5 osób. Są to mieszkańcy powiatu staszowskiego w wieku od 19 do 28 lat. Noc spędzili w policyjnej celi. Dzisiaj dołączył do nich 23 – latek, którego stopniccy stróże prawa również podejrzewają o udział w pobiciu. W dalszym ciągi prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia jaką rolę w pobiciu odegrała każda z zatrzymanych osób.    

Za udział w pobiciu grozi nawet do 3 lat pobytu w zakładzie karnym.

Opr. TP

  • Zatrzymany jeden ze sprawców
  • Zatrzymany jeden ze sprawców