Narkotyki nie trafią na rynek - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki nie trafią na rynek

Data publikacji 10.02.2016

Buscy kryminalni zatrzymali wczoraj 22 – latka, który jest podejrzewany o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w jego mieszkaniu 14 zawiniątek z suszem roślinnym oraz woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Susz wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę, a biały proszek to prawdopodobnie amfetamina. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju ustalili, że jeden z mieszkańców miasta w swoim mieszkaniu najprawdopodobniej posiada i rozprowadza narkotyki. Wczoraj udali się do miejsca zamieszkania 22 – latka. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli 14 zawiniątek z zawartością suszu roślinnego oraz woreczek foliowy z białym proszkiem. Zabezpieczoną substancję wstępnie zidentyfikowano, jako amfetamina.

Łącznie stróże prawa zabezpieczyli 15 gramów marihuany, 370 gramów amfetaminy oraz wagę laboratoryjną, która mogła służyć do porcjowania narkotyków. Według wstępnych szacunków, ze specyfiku znalezionego u mężczyzny w mieszkaniu, można przygotować nawet 350 porcji narkotyków o wartości około 10 000 zł.

22 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczony proszek jest substancją zakazaną, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP

  • Substancje zabezpieczone przez policjantów
  • Substancje zabezpieczone przez policjantów