Agresywny gość zdemolował dom - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Agresywny gość zdemolował dom

Data publikacji 12.02.2016

Na kwotę około 1000 złotych oszacował swoje straty 65 – letni mieszkaniec gminy Tuczępy, którego w środowy wieczór odwiedził 24 – letni znajomy. Mężczyźni umówili się na wspólne spotkanie, które zakończyło się zdemolowaniem domu. Za szereg popełnionych przestępstw, 24 – latkowi może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj do stopnickich policjantów zgłosił się mieszkaniec gminy Tuczępy. Opowiedział im historię, która rozegrała się w środowy wieczór. Wtedy to, 65 – letni zgłaszający zaprosił 24 – letniego znajomego. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol w domu starszego mężczyzny. Podczas spotkania doszło do nieporozumień pomiędzy nimi. Młodszy najpierw rzucił słoikiem w kierunku gospodarza, a kiedy ten nakazał mu opuścić jego posesję, znajomy wpadł w szał i zaczął demolować mieszkanie. Zniszczył między innymi dwa stoły, krzesło, pozrywał zasłony, porozbijał doniczki z kwiatami oraz powybijał szyby w oknach. Ponadto groził gospodarzowi. Właściciel domu oszacował swoje straty na kwotę około 1000 zł. Ze względu na strach przed młodzieńcem, o zaistniałym zdarzeniu policjantów powiadomił dopiero następnego dnia.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy szybko dotarli do chuligana. Skrupulatnie wyliczyli mu popełnione przestępstwa. 24 – latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i dobrowolnie poddał się karze. 

Za popełnione w środowy wieczór przestępstwa, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Opr. TP