Dwóch zatrzymanych podejrzanych o kradzież - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch zatrzymanych podejrzanych o kradzież

Data publikacji 18.12.2014

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu pińczowskiego. Obaj podejrzani są o kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności, policjanci odzyskali skradziony laptop. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Sygnał o zdarzeniu policjanci otrzymali we wtorek rano. Do patrolu ruchu drogowego podeszła kobieta, mieszkanka Buska – Zdroju i powiedziała mundurowym, że do jej piwnicy chciało się dostać dwóch mężczyzn. Kiedy zauważyli, że w tym samym kierunku idzie córka właścicieli, pośpiesznie wyszli. Zgłaszająca opisała funkcjonariuszom wygląd mężczyzn, a oni zaczęli poszukiwana nieznajomych. W trakcie patrolu stróże prawa zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających opisem osobom poszukiwanym. Zostali ono rozpoznani przez świadków, jako osoby, które były w piwnicy. Mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia. Byli to dwaj mieszkańcy powiatu pińczowskiego w wieku 22 i 23 – lat, karani w przeszłości za podobne czyny. Wstępnie przyznali się, że z piwnicy, do której weszli chcieli ukraść elektronarzędzia.

W trakcie prowadzonych czynności, śledczy odzyskali i zabezpieczyli laptop skradziony w ubiegłym roku. Zabezpieczyli również 3 telefony komórkowe oraz 17 kart SIM. Teraz policjanci sprawdzają, czy obaj mężczyźni nie mają na sumieniu innych czynów kryminalnych. Prokurator wczoraj zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP