Dwóch w mercedesie z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch w mercedesie z marihuaną

Data publikacji 15.02.2016

Buscy policjanci zatrzymali w piątek 33 – letniego mężczyznę, u którego znaleźli susz roślinny. W samochodzie, którym podróżował razem z bratem kryminalni zabezpieczyli także plastikowe pudełko z suszem. Wstępnie substancje te zidentyfikowano jako marihuana. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju w piątek ustalili, że jeden z mieszkańców gminy Stopnica może posiadać narkotyki. Natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tam po pewnym czasie zauważyli mercedesa typu bus, którym miał poruszać się podejrzewany o posiadanie narkotyków mężczyzna. Policjanci pojazd zatrzymali do kontroli.      Samochodem podróżowało dwóch mężczyzn, kierujący oraz pasażer. Kiedy funkcjonariusze przystąpili do legitymowania, pasażer zaczął zachowywać się nerwowo, coś ukrywał w dłoni a następnie wrzucił pod siedzenie. Jak się okazało, było to papierowe zawiniątko z zawartością suszu roślinnego.

W trakcie przeszukania pojazdu, policjanci zabezpieczyli także znalezione wewnątrz plastikowe pudełko, w którym również znajdował się susz roślinny. 33 – letni pasażer został zatrzymany. Przyznał się, że marihuana należy do niego i oświadczył, że jego brat, a zarazem kierujący samochodem o niczym nie wiedział. 

Zabezpieczoną substancję o wadze 5 gramów, po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano, jako marihuanę.

Za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczony przez policjantów susz
  • Zabezpieczony przez policjantów susz