Za szybko i z promilami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko i z promilami

Data publikacji 15.02.2016

Wczoraj funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali kolejne prawo jazdy. Powodem kontroli było znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Szybko wyszło na jaw, że to nie jedyne przewinienie 22 – letniego kierującego. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy. Za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę nietrzeźwą może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pełnili służbę na krajowej drodze nr 73 w gminie Stopnica. Ich uwagę zwrócił kierujący osobowym oplem, który w miejscowości Smogorzów pomimo podniesienia ograniczenia prędkości do 70 km/h, poruszał się znacznie szybciej. Policjanci zmierzyli jego prędkość i okazało się, że jechał aż o 52 km/h szybciej niż pozwalają na to przepisy. Stróże prawa natychmiast zatrzymali go do kontroli. Szybko wyszło na jaw, że nadmierna prędkość to nie jedyne przewinienie 22 – letniego mieszkańca gminy Stopnica. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy.  Miał on blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za swoje zachowanie kierujący odpowie przed sądem.  
Kodeks karny za kierowanie pojazdem mechanicznym przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości przewiduje karę nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, za które odpowie przed sądem.            

Opr. TP

  • widok z wideorejestratora
Ładowanie odtwarzacza...