Pijany usiłował przekupić policjantów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany usiłował przekupić policjantów

Data publikacji 16.02.2016

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali do kontroli nietrzeźwego kierowcę dostawczego forda. 49 –latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna przekonywał funkcjonariuszy by odstąpił od wykonywanych czynności i usiłował im wręczyć 410 złotych. Teraz mieszkaniec Staszowa odpowie za oba przestępstwa przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj w Jastrzębcu przed godziną 18 policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali do kontroli kierowcę dostawczego forda. Okazało się, że za jego kierownicą siedzi 49–letni mieszkaniec Staszowa. Funkcjonariusze od razu po rozpoczęciu kontroli podejrzewali, że mężczyzna może być nietrzeźwy. Przeprowadzeni badanie za zawartość alkoholu szybko rozwiało wszelkie wątpliwości. Kierowca w organizmie miał ponad 1,5 promila. Dodatkowo 49 –latek nie posiadał przy sobie żadnego z dokumentów, które są wymagane podczas kontroli drogowej.

W chwili, gdy mundurowi sporządzali niezbędną dokumentację, mieszaniec Staszowa przekonywał ich by odstąpili od tych czynności. W zamian usiłował wręczyć policjantom wszystkie pieniądze, które przy sobie posiadał. Funkcjonariusze zabezpieczyli 410 złotych, natomiast 49 –latka przewieźli do policyjnego aresztu.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.   

    

Opr. DJ

  • Policjant podczas osadzania zatrzymanego