Przewoził dzieci przepełnionym busem - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził dzieci przepełnionym busem

Data publikacji 22.02.2016

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali w piątek do kontroli busa przewożącego dzieci do szkoły. Uwagę policjantów patrolujących teren Solca – Zdroju zwróciła nadmierna liczba osób, które znajdowały się w pojeździe. Jak się wkrótce okazało, w busie zarejestrowanym na 33 miejsca, podróżowało 46 osób. Kierowca za popełnione wykroczenie stracił prawo jazdy. To nie koniec jego kłopotów, wkrótce stanie przed sądem.

Wszystko rozegrało się w piątek w Solcu – Zdroju. Policjanci z buskiej drogówki pełniący służbę, zauważyli niebieskiego mercedesa typu bus, w którym przewożono nadmierną liczbę pasażerów. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Z pojazdu wysiadło 43 dzieci oraz trzy osoby dorosłe. Jak się wkrótce okazało, zgodnie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym, w pojeździe przewidziano 23 miejsca siedzące i 10 stojących. W busie nieodpowiedzialny 65 – letni kierowca przewoził 13 osób za dużo. Policjanci dokładnie przyjrzeli się mercedesowi. W trakcie kontroli ujawnili brak pomarańczowych tablic informujących o tym, że w pojeździe podróżują dzieci, w samochodzie nie było apteczki pierwszej pomocy, koła zapasowego, 2 przedmiotów służących do awaryjnego zbicia szyb, dopatrzyli się braków w oświetleniu wnętrza pojazdu oraz podejrzewali niesprawność układu kierowniczego. Kierującemu zgodnie ze znowelizowanymi przepisami zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Ponadto policjanci w rozmowie z przedstawicielem urzędu zlecającego przewóz dzieci do szkół ustalili, że zgodnie z podpisaną umową, kierujący powinien przewozić dzieci tylko na miejscach siedzących, umowa nie pozwala, aby dzieci podczas przejazdu stały.

Za popełnienie szeregu wykroczeń nieodpowiedzialny kierujący odpowie przed sądem. 

Kontrole pojazdów przewożących pasażerów będą przeprowadzane cyklicznie w określonych przedziałach czasowych, aby wyeliminować wszelkie nieprawidłowości mające wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.                  

Opr. TP

  • Kontrolowany bus