Zatrzymany po dwóch napadach na sklepy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany po dwóch napadach na sklepy

Data publikacji 23.02.2016

Wczoraj przed północą policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, podejrzewanego o dokonanie dwóch napadów na sklepy spożywcze w województwie świętokrzyskim. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego  zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 22.00. Zamaskowany mężczyzna wykorzystał chwilę, gdy w jednym ze sklepów monopolowych w Kazimierzy Wielkiej nie było klientów i przy użyciu przedmiotu wyglądem przypominającym broń, zmusił 25-letnią sprzedawczynię do wydania pieniędzy. Mężczyzna zabrał łup w kwocie ponad 2000 zł i oddalił się prawdopodobnie fiatem seicento w nieznanym kierunku. Po tej informacji na miejsce natychmiast udali się policjanci. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjantów rysopis sprawcy został przekazany wszystkim patrolom. O zaistniałej sytuacji poinformowano także policjantów z sąsiednich powiatów i ustawiono posterunki blokadowe.  

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji z Buska – Zdroju polecił policjantom pełniącym służbę patrolową, aby objęli posterunek blokadowy na trasie Busko – Zdrój - Kazimierza Wielka. Przed godziną 23:00 policjanci zauważyli fiata seicento, którym poruszał się mężczyzna wyglądem przypominający rysopis sprawcy rozboju. W trakcie kontroli, mężczyzna był nerwowy. Buscy policjanci zauważyli czapkę, której wygląd opisany był w komunikacie. Kierujący fiatem został zatrzymany.

W pojeździe, którym się przemieszczał 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, policjanci zabezpieczyli 6 tablic rejestracyjnych, w tym jedną pochodzącą z kradzieży, chustę którą zakrywał twarz oraz pieniądze które wcześniej padły łupem sprawcy. Zabezpieczono również pistolet na gumowe kulki, którym posługiwał się 28-latek. W trakcie czynności okazało się, że do podobnego napadu na sklep spożywczy, doszło w godzinach porannych na terenie powiatu jędrzejowskiego. Z relacji poszkodowanej wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał pieniędzy. Po  kradzieży 15 złotych odjechał fiatem w nieznanym kierunku. Opis działania sprawcy i jego rysopis, był podobny do zdarzenia zaistniałego w  powiecie kazimierskim.

Zatrzymany 28-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Za czyn którego się dopuścił ustawodawca przewidział karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. MC/MB/TP

Źródło: KPP w Kazimierzy Wielkiej i Busku – Zdroju / KWP w Kielcach

  • Zabezpieczone pieniądze i atrapa broni
  • Zabezpieczone pieniądze i atrapa broni
Ładowanie odtwarzacza...