Podsumowanie akcji ,,PRĘDKOŚĆ'' - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji ,,PRĘDKOŚĆ''

Data publikacji 29.02.2016

Wczoraj świętokrzyscy policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Działania prowadzone były również na drogach powiatu buskiego.

W trakcie działań na terenie powiatu buskiego, funkcjonariusze skontrolowali ponad 50 pojazdów. Mundurowi ujawnili 36 kierujących którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, jeden kierujący straciło prawo jazdy na 3 miesiące. W trakcie kontroli drogowych policjanci ujawnili jednego kierującego niestosującego się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Za taki czyn grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Policjanci przypominają!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.