Odpowie za kradzież i włamanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za kradzież i włamanie

Data publikacji 29.02.2016

Buscy policjanci zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, którego podejrzewają o kradzież plastikowych skrzynek na napoje oraz o kradzież z włamaniem do piwnicy na jednym z buskich osiedli. Za takie czyny, kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego do policjantów wpłynęło zgłoszenie o kradzieży skrzynek na napoje z jednego ze sklepów w Busku – Zdroju. Na miejsce udali się mundurowi. Tam ustalili, że w styczniu z zaplecza sklepu, ktoś skradł ponad dziewięćdziesiąt plastikowych skrzynek do przechowywania butelek. Zgłaszający oszacował swoje straty na kwotę ponad 900 zł. Policjanci przystąpili do ustalania sprawcy tego zdarzenia.

Po przeanalizowaniu zebranych dowodów, na ich podstawie wytypowali sprawcę. Za kradzież mógł odpowiadać 25 – letni mieszkaniec gminy Chęciny, przebywający na terenie Buska – Zdroju. W miniony czwartek mężczyzna został zatrzymany. W piątek był przesłuchiwany przez śledczych. W trakcie czynność procesowych przyznał się do kradzieży skrzynek.

Policjanci podejrzewają go o jeszcze inne przestępstwo. W pierwszej połowie stycznia miała miejsce kradzież z włamaniem do piwnicy bloku, w jednym z buskich osiedli. Wtedy zginęły elektronarzędzia o wartości ponad 2000 zł.  Za czyny, o które podejrzany jest 25 – latek, kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Podejrzany podczas przesłuchania