RSO informuje o zaginięciu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

RSO informuje o zaginięciu

Data publikacji 02.03.2016

Od początku marca mieszkańcy naszego regionu korzystający z aplikacji RSO będą otrzymywać komunikaty dotyczące poszukiwań osób. Ma to przede wszystkim na celu usprawnienie działań oraz przyspieszenie odnalezienia zaginionej osoby.

Jest to kolejny komunikat jaki świętokrzyska Policja będzie przekazywała mieszkańcom naszego regionu. Jak niedawno informowaliśmy, sprawnie działa już system powiadamiania o próbach oszustw na terenie województwa metodą „na wnuczka”.

Teraz współpraca ze Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim w ramach Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO) została poszerzona i w jej efekcie po wyrażeniu na takie działanie zgody osoby zgłaszającej, mieszkańcy będą informowani o zaginięciach osób, których życiu i zdrowiu zagraża realne niebezpieczeństwo. W szczególności gdy mogą one dążyć do popełnienia samobójstwa, są to osoby małoletnie i ich zaginięcie zgłoszono po raz pierwszy, a także jeśli z powodu wieku, choroby, upośledzenia umysłowego lub innego zakłócenia czynności psychicznych zaginieni nie mogą kierować swoim postępowaniem albo wymagają opieki lub pomocy innych osób.

Wiadomość będzie przekazywana m.in. za pomocą mobilnych aplikacji na telefonach i telegazety.

Regionalny System Ostrzegania działa od początku ubiegłego roku. Do tej pory przekazywane informacje dotyczyły przede wszystkim ostrzeżeń meteorologicznych, hydrologicznych, informacji drogowych oraz innych istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Mieszkańcy naszego regionu od początku lutego są informowani także o próbach oszustw metodą na wnuczka i policjanta, teraz będą także mogli pomóc w odnalezieniu osoby zaginionej.

Przypomnijmy

Przypominamy, że RSO jest darmowym narzędziem dzięki, któremu w porę możemy zostać powiadomieni o zagrożeniu. O potencjalnym niebezpieczeństwie może być informowany każdy, kto ma dostęp do internetu, kanałów telewizji publicznej lub posiada zainstalowaną bezpłatną aplikację na telefon komórkowy. Ostrzeżenia są dostępne także na stronie internetowej urzędu wojewódzkiego.

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach/ŚUW