Na wywiadówce o profilaktyce antynarkotykowej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na wywiadówce o profilaktyce antynarkotykowej

Data publikacji 04.03.2016

Policjanci w ramach kampanii „Trzeba zacząć od dorosłych”, wzięli udział w wywiadówce. Spotkanie odbyło się wczoraj w szkole w Busku – Zdroju. W trakcie wywiadówki mundurowi przekazali informacje dotyczące kar grożących za posiadanie dopalaczy i narkotyków. Opisali negatywne skutki zażywania dopalaczy i narkotyków.

Wywiadówka odbyła się wczoraj w jednej ze szkół ponadgimnazjalnych w Busku – Zdroju. W spotkaniu uczestniczyli dzielnicowi z buskiej komendy oraz policjant zajmujący się profilaktyką społeczną. Na początku zgromadzeni obejrzeli film opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspomagający działania pod nazwą „Trzeba zacząć od dorosłych” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Dopalacze kradną życie”.  W trakcie spotkania z rodzicami uczniów, policjant prowadzący prelekcję, omówił działanie najczęściej spotykanych środków odurzających. Na przykładach atrap narkotyków i akcesorii służących do ich zażywania, opisał ich wygląd. Przedstawił zebranym sposoby rozpoznawania zjawiska narkomanii. Zapoznał rodziców z konsekwencjami prawnymi posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych.

Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Busku – Zdroju, opowiedziała zebranym o skutkach zdrowotnych zażywania dopalaczy. Przedstawiła na przykładowych slajdach wygląd opakowań w jakich sprzedawane są dopalacze. Apelowała, aby nie nabywać „artykułów kolekcjonerskich”, które są niczym innym jak dopalaczami.       

W trakcie wywiadówki funkcjonariusze rozdali ulotki profilaktyczne.

Opr. TP

  • Policjanci na wywiadówce
  • Policjanci na wywiadówce
  • Policjanci na wywiadówce
  • Policjanci na wywiadówce