Zatrzymany z suszem i tabletkami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z suszem i tabletkami

Data publikacji 08.03.2016

Buscy kryminalni zatrzymali dzisiaj 23 – latka, którego podejrzewają o posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli susz roślinny oraz 2 tabletki. Susz wstępnie zidentyfikowano jako marihuanę, a tabletki to prawdopodobnie ecstasy. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy uzyskali informacje, że jeden z mieszkańców gminy Busko – Zdrój, w swoim mieszkaniu ma narkotyki. Niezwłocznie udali się do miejscowości, w której mieszka 23 – latek. Tam w trakcie przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego oraz woreczek foliowy, w którym znajdowały się dwie niebieskie tabletki. Mężczyzna wyjaśnił w jakich okolicznościach wszedł w posiadanie zabezpieczonych substancji i oświadczył, że jest to marihuana i tabletki ecstazy. Jego słowa potwierdziła wstępna analiza, przeprowadzona za pomocą narkotestów.  

Zabezpieczane substancje zostaną poddane dalszym badaniom. Jeżeli potwierdzi się, że susz i tabletki to narkotyki, mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Opr. TP

  • Substancje zabezpieczone przez policjantów