Chciał odzyskać przegrane pieniądze - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chciał odzyskać przegrane pieniądze

Data publikacji 14.03.2016

Soleccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Nowy Korczyn, którego podejrzewają o usiłowanie włamania do automatu do gier. Jak ustalili funkcjonariusze, 49 – latek przegrał na automacie znaczną sumę pieniędzy, a po zamknięciu lokalu przyszedł odzyskać przegraną gotówkę. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek policjanci z Solca – Zdroju dostali zgłoszenie z Nowego Korczyna, że w jednym z lokali gastronomicznych miało miejsce włamanie. Z wnętrza nic nie zginęło, jednakże otwarte zostały drzwiczki w jednym z automatów do gier. Jak dodał zgłaszający do tego automatu w nocy ze środy na czwartek, przez grających wrzucona została kwota około 4000 zł. Policjanci zabezpieczyli ślady pozostawione na miejscu przestępstwa i przystąpili do poszukiwania sprawcy.

Następnego dnia, w piątek policjanci zatrzymali 49 – letniego mieszkańca gminy Nowy Korczyn. To właśnie jego podejrzewają o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna stracił podczas gry na automacie kilka tysięcy złotych, a następnie w nocy przyszedł je odzyskać. Jego plany nie powiodły się, bo otworzył drzwiczki do pustej kasetki w maszynie do gier losowych.          

49 – latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP