Z policjantem o bezpieczeństwie seniorów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z policjantem o bezpieczeństwie seniorów

Data publikacji 15.03.2016

W Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy policjant spotkał się z paniami zrzeszonymi w Klubie Seniora. Celem wizyty było uświadomienie osobom starszym, jakie zagrożenia mogą spotkać ich w codziennym życiu. Dzielnicowy mówił o oszustwach metodą „na wnuczka, krewnego lub policjanta”. Poruszył też temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Spotkanie odbyło się w Stopnicy w Gminnym Centrum Kultury. Panie zrzeszone w Klubie Seniora odwiedził policjant. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy zapoznał zebrane kobiety z formami działalności przestępczej, na jakie mogą być narażone osoby starsze ze strony oszustów. Mundurowy apelował, aby pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy lub rzeczy wartościowych osobom nieznanym. Uświadamiał seniorkom, że policjanci nigdy nie uczestniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy oraz nie proszą o ich użyczenie!

Korzystając z okazji, policjant zwrócił uwagę na noszenie elementów odblaskowych przez pieszych użytkowników dróg. Obowiązek używania odblasków dotyczy wszystkich osób poruszających się po zmroku poza obszarem zabudowanym. Zapewnienie sobie lepszej widoczności znacząco poprawia bezpieczeństwo pieszego. Policjant zachęcał do noszenia elementów odblaskowych podczas każdego spaceru.

Opr. TP

  • Spotkanie dzielnicowego z seniorkami