Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2016 - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Weekend Wielkanoc 2016 - podsumowanie

Data publikacji 29.03.2016

W dniach 25-28 marca 2016 roku policjanci na drogach powiatu buskiego przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Ich głównym celem było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

Podczas minionego weekendu, na drogach powiatu buskiego pracowały wzmożone policyjne patrole. W trakcie kontroli mundurowi zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się kierować pojazdem pomimo tego, że w ich organizmach znajdował się alkohol. Policyjne statystyki odnotowały na drogach powiatu buskiego siedem kolizji, nie było wypadków w których rany odnieśli uczestnicy ruchu drogowego. Miniony świąteczny weekend przebiegł spokojnie.   

Niestety pomimo ciągłych apeli, w dalszym ciągu duża liczba kierowców nie stosuje się do znaków i przepisów ograniczających szybkość jazdy pojazdem. Przestrzegamy zatem wszystkich użytkowników dróg przed takim zachowaniem. Apelujemy o rozsądek za kierownicą i bezpieczne zachowanie na drodze.