Policjanci apelują – rolniku oznacz swoją własność - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci apelują – rolniku oznacz swoją własność

Data publikacji 30.03.2016

Nastała wiosna, rolnicy rozpoczęli prace polowe, część upraw przykrywają za pomocą agrowłókniny. Właśnie ten materiał pozostawiony na polach, z daleka od gospodarstw i domostw może się stać łatwym łupem przestępców. Kuszeni szybkim zarobkiem, kradną włókninę, powodując straty materialne dla rolników. Policjanci apelują – rolniku oznacz swoją własność.

W kalendarzu już wiosna, wzrasta temperatura powietrza, rolnicy rozpoczęli prace polowe. Zdarza się, że niektóre uprawy dla szybszej wegetacji przykrywane są agrowłókniną. Materiał rozłożony na polach i pozostawiony z dala od gospodarstw, staje się łupem dla przestępców, którzy chcą się szybko wzbogacić. Aby zminimalizować zjawisko kradzieży agrowłókniny z pól, policjanci apelują – rolniku oznacz swoją własność. Materiał oznaczony w sposób łatwo identyfikujący prawowitego właściciela, nie tylko zniechęci potencjalnego złodzieja, ale także ułatwi i przyspieszy policjantom oddanie odzyskanej własności.

Jednocześnie amatorów cudzego przestrzegamy przed odpowiedzialnością karną. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.    

Opr. TP

  • Pola przykryte agrowłókniną
  • Pola przykryte agrowłókniną
  • Pola przykryte agrowłókniną