Próbował wykręcić się łapówką - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wykręcić się łapówką

Data publikacji 22.12.2014

Buscy policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego zatrzymali 27-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna, by uniknąć problemów z prawem za popełnienie wykroczenia, próbował wykupić się łapówką w kwocie 90 złotych. Teraz odpowie za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę rano, na drodze krajowej nr 73, w gminie Stopnica. Kierujący dostawczym busem został zatrzymany do kontroli drogowej. Jej powodem było przekroczenie w obszarze zabudowanym dozwolonej prędkości o 29 km/h.

Kierujący upierał się żeby go pouczyć. Kiedy usłyszał, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, mężczyzna, aby uniknąć dwustu złotowego mandatu karnego i 4 punktów za popełnione wykroczenie, próbował wręczyć policjantom 90 złotych łapówki.

Rozczarował się w momencie, kiedy funkcjonariusze założyli mu na ręce kajdanki. Okazało się również, że kierowany przez niego pojazd nie miał aktualnych badań technicznych.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia przed prokuratorem. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego. Konsekwencją jego czynu może być nawet 10-letni pobyt w więzieniu.

Opr. TP