Konsultacje społeczne w Błońcu i Jurkowie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne w Błońcu i Jurkowie

Data publikacji 05.04.2016

Błoniec i Jurków były wczoraj kolejnymi miejscowościami, w których odbyły się konsultacje społeczne dotyczące mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Wczorajsze spotkania miały na celu poznanie opinii na temat tworzonej mapy. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Straży Granicznej z Kielc.

Wczoraj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju oraz Komisariatu w Solcu – Zdroju uczestniczyli w konsultacjach społecznych. Mundurowi spotkali się z mieszkańcami miejscowości Błoniec w gminie Busko – Zdrój oraz Jurków w gminie Wiślica. Konsultacje miały na celu poznanie opinii lokalnej społeczności na temat tworzonej mapy oraz oczekiwań związanych z mapą zagrożeń. Policjanci prowadzący konsultacje przedstawili stan bezpieczeństwa powiatu buskiego i omówili założenia do map bezpieczeństwa. Następnie głos zabierali uczestnicy spotkań. W Jurkowie mieszkańcy wsi zaapelowali o pomoc w przyspieszeniu budowy chodnika, który polepszy bezpieczeństwo pieszych w miejscu ich zamieszkania.

Mieszkańcy Błońca mieli okazję wysłuchać przedstawicieli Straży Granicznej w Kielcach. Dowiedzieli się, jakie grożą konsekwencje prawne za nielegalne zatrudnianie obcokrajowców oraz jakie dokumenty są wymagane przy zatrudnianiu osób zza wschodniej granicy. Przedstawiciele lokalnej społeczności zwrócili uwagę na problem, jaki nurtuje miejscowych plantatorów, którym są kradzieże drzewek owocowych.   

Opr. TP

  • Konsultacje społeczne w Błońcu
  • Konsultacje społeczne w Jurkowie