Po raz kolejny zatrzymany za nielegalne posiadanie broni - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po raz kolejny zatrzymany za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 19.04.2016

Wczoraj Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy wsparciu kieleckich antyterrorystów zatrzymali 39 – letniego mężczyznę, którego podejrzewają o nielegalne posiadanie broni i środków odurzających. Po raz kolejny informacje policjantów potwierdziły się. Mieszkaniec Buska – Zdroju miał w swoim domu broń i marihuanę. Kodeks karny za taki czyn przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podejrzewali, że jeden z mieszkańców Buska – Zdroju może posiadać środki odurzające i broń palną. W przeszłości był on zatrzymywany w związku z nielegalnym posiadaniem tych nielegalnych rzeczy, stąd też obecność na miejscu także policjantów z kieleckiej Sekcji Antyterrorystycznej.

Wczoraj wraz z buskimi kryminalnymi zatrzymali oni w centrum miasta 39 – letniego mężczyznę. Następnie pojechali do miejsca jego zamieszkania, gdzie dokonali przeszukania.  Ich informacje potwierdziły się. W trakcie sprawdzania pomieszczeń, które zajmował policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet małokalibrowy wraz z magazynkiem oraz 8 sztuk ostrej amunicji. Ponadto funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, który po przebadaniu na testerze narkotykowym wstępnie zidentyfikowano jako marihuana o wadze 5 gramów. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Dzisiaj będzie on składał wyjaśnienia w prokuraturze. Śledczy będą ustalać pochodzenie zabezpieczonej broni. Za jej posiadanie bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.      

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku-Zdroju / KWP w Kielcach

  • Zabezpieczone rzeczy
  • Zabezpieczone rzeczy