Areszt za nielegalne posiadanie broni - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 20.04.2016

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 39 – latka podejrzanego o nielegalne posiadanie broni. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Podczas przeszukania jego domu, policjanci znaleźli broń palną. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Cała sytuacja rozegrała się w poniedziałek w centrum Buska – Zdroju. Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wspólnie z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przy wsparciu kieleckich antyterrorystów zatrzymali 39 – letniego mężczyznę, którego podejrzewali o nielegalne posiadanie broni palnej i środków odurzających. W przeszłości mężczyzna był już zatrzymywany w związku z nielegalnym posiadaniem takich rzeczy, stąd też obecność na miejscu także policjantów z kieleckiej Sekcji Antyterrorystycznej.

W trakcie sprawdzania pomieszczeń, które zajmował 39 – latek, policjanci znaleźli i zabezpieczyli pistolet małokalibrowy wraz z magazynkiem oraz 8 sztuk ostrej amunicji. Ponadto funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, który po przebadaniu na testerze narkotykowym wstępnie zidentyfikowano, jako marihuana. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Busku – Zdroju zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 39 – latka. Został on już przewieziony do zakładu karnego.

Za posiadanie bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności nawet do 8 lat.   

Opr. TP