Zatrzymani z narkotykami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 29.12.2014

Buscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas kontroli drogowej, w samochodzie którym poruszali się 18 i 24 – latek, mundurowi znaleźli marihuanę. W trakcie przeszukania młodszego z nich, znaleziono woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Mężczyźni podejrzewani są o posiadanie środków odurzających. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór, w pierwszy dzień świąt. W podbuskiej miejscowości policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którym poruszało się dwóch mężczyzn w wieku 18 i 24 lat.  Mieszkańcy powiatu buskiego w czasie kontroli zachowywali się nerwowo, nie potrafili powiedzieć skąd jadą i gdzie chcą dojechać. W kontrolowanym pojeździe marki Chrysler mundurowi znaleźli susz roślinny przypominający wyglądem i zapachem marihuanę. Zabezpieczyli również dwa paralizatory.  Po przeszukaniu 18 – latka, funkcjonariusze w jego odzieży znaleźli woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Wstępne badania przy użyciu testera narkotykowego wykazały, że susz roślinny to marihuana o wadze 0,5 grama, natomiast biały proszek to amfetamina o wadze 20 gramów.  Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu.

Jeśli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczone substancje to narkotyki, za posiadanie środków odurzających grozić im może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP