Majowy „długi” weekend 2016 – podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy „długi” weekend 2016 – podsumowanie

Data publikacji 04.05.2016

Długi majowy weekend za nami. Jak co roku nad bezpieczeństwem wypoczywających i podróżujących czuwały wzmożone policyjne patrole. Od piątku do wtorku, na drogach powiatu buskiego doszło do jednego wypadku, w których 3 osoby zostały ranne. Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierującego pojazdem mechanicznym będącego w stanie po użyciu alkoholu.

Podczas długiego majowego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek czuwały wzmożone policyjne patrole. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością.

Policjanci kontrolowali także stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Od piątku do wtorku, na drogach powiatu buskiego doszło do jednego wypadku, w których 3 osoby zostały ranne. Doszło do 9 zdarzeń drogowych – kolizji, w których uszkodzeniu uległy pojazdy.  Policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących oraz jednego kierującego pojazdem mechanicznym będącego w stanie po użyciu alkoholu. W trakcie trwania działań 6 kierujących straciło prawo jazdy na trzy miesiące w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 20 – letni mieszkaniec gminy Busko – Zdrój. W podbuskiej miejscowości poruszał się osobowym mitsubishi z prędkością 119 km/h. Mężczyzna został ukarany 400 zł mandatem karnym, a jego „konto” wzbogaciło się o 10 punktów.