Konkurs „Cichociemni i ich żołnierze na Ziemi Świętokrzyskiej” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konkurs „Cichociemni i ich żołnierze na Ziemi Świętokrzyskiej”

Data publikacji 09.05.2016

Rusza konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych na najlepszy film lub prezentację multimedialną przedstawiającą sylwetki „Cichociemnych” oraz ich żołnierzy na Ziemi Świętokrzyskiej. Przedsięwzięcie honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji oraz Wojewoda Świętokrzyski.

Pod koniec ubiegłego roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ustanawiającą rok 2016 „Rokiem Cichociemnych”. W związku z powyższym świętokrzyska Policja wraz z pozostałymi organizatorami konkursu aktywnie włączyła się w te obchody.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na celu ma przede wszystkim propagowanie wiedzy i promocję sylwetek „Cichociemnych” oraz ich żołnierzy walczących na Ziemi Świętokrzyskiej, ze szczególnym uwzględnieniem podkomendnych płk. Jana Piwnika „Ponurego”, który jest patronem świętokrzyskich policjantów.

Uczniowie za zadanie będą mieli przygotować o nich film lub prezentację multimedialną w maksymalnie trzyosobowych zespołach. W ten sposób organizatorzy chcą również zachęcić uczestników do poznawania i przedstawiania historii regionu. Przy ocenie dostarczonych prac pod uwagę brana będzie wartość merytoryczna, pomysłowość, technika oraz oryginalność.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach 17 czerwca 2016 r. podczas konferencji „Cichociemni i ich żołnierze na Ziemi Świętokrzyskiej”.

Zachęcamy do uczestnictwa!!!

 

ORGANIZATORZY

  • Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach – Wydział Komunikacji Społecznej  i Prezydialny
  • Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Środowisko Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”–„Nurt”
  • Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach
  • Stowarzyszenie Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich AK „Ponury”–„Nurt”
  • Obwód Świętokrzyski Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej

 

Opr. MT

Źródło: KWP w Kielcach

  • zdjęcie poglądowe

Pliki do pobrania