Buskie Powiatowe Eliminacje BRD – rozstrzygnięte - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buskie Powiatowe Eliminacje BRD – rozstrzygnięte

Data publikacji 13.05.2016

Wczoraj odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zmagania uczestników z ramienia Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju nadzorował mł. asp. Marcin Czarnecki oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Turniej odbył się w Ratajach Słupskich. Najlepsze okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ratajach Słupskich, które będą reprezentować powiat buski w eliminacjach wojewódzkich.

We wczorajszych zmaganiach uczestniczyło 7 drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe i gimnazja z terenu powiatu buskiego. Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zawodnicy rozwiązywali test wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Część praktyczna, sprawdzała umiejętność jazdy rowerem na zaaranżowanym torze przeszkód. Na przyszkolnym placu funkcjonariusze buskiej drogówki ocenili umiejętności jazdy na rowerze. Po dwóch etapach zmagań, wyłonione zostały zwycięskie drużyny. Awans do etapu wojewódzkiego zapewniły sobie drużyny ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ratajach Słupskich. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe upominki i okolicznościowe dyplomy. Celem przeprowadzenia turnieju, było działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej oraz popularyzowanie przepisów ruchu drogowego.

Organizatorzy dziękują Starostwu Powiatowemu w Busku – Zdroju oraz dyrekcji Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Ratajach Słupskich za pomoc w zorganizowaniu turnieju.  

Opr. TP

  • Część praktyczna eliminacji
  • Część praktyczna eliminacji
  • Test wiedzy
  • Część praktyczna eliminacji
  • Wyłonieni zwycięscy
  • Wyłonieni zwycięscy