„ PRĘDKOŚĆ '' – podsumowanie akcji buskiej drogówki - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ PRĘDKOŚĆ '' – podsumowanie akcji buskiej drogówki

Data publikacji 16.05.2016

Wczoraj na terenie województwa świętokrzyskiego policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Wzmożone działania prowadzone były również na terenie powiatu buskiego i miały na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość.

W trakcie działań buscy funkcjonariusze skontrolowali ponad 30 kierujących pojazdami. Mundurowi ujawnili  25 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości.  W trakcie trwania działań  4 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące. Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą cyklicznie powtarzać tego typu akcje, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

121 km/h na liczniku, 0,7 promila alkoholu w organizmie

Podczas wczorajszych działań niechlubny prym wiodły kobiety. W trzech przypadkach to właśnie panie siedziały za kierownicami pojazdów, które o ponad 50 km/h przekroczyły dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym. W Busku – Zdroju na jednej z ulic wyjazdowych z miasta, patrol ruchu drogowego zatrzymał 27 – latkę, która poruszała się volkswagenem passatem z prędkością 121 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”. To nie jedyne przewinienie tej kobiety. Kierująca nie miała przy sobie żadnych dokumentów, a w trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w jej organizmie jest prawie 0,7 promila alkoholu. 27 – latka stanie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat    

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – Zdroju