Uwaga! Sprawdź, kogo wpuszczasz do domu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga! Sprawdź, kogo wpuszczasz do domu

Data publikacji 18.05.2016

Ciągle zdarzają się przypadki oszustw, czy też kradzieży na szkodę starszych osób. Złodzieje nie mają żadnych skrupułów. Często wykorzystują ufność i dobroć seniorów okradając ich z oszczędności nierzadko całego życia. Taki przypadek miał miejsce wczoraj w Busku – Zdroju. Mężczyzna podający się za hydraulika wszedł do mieszkania 79 – letniej kobiety. Wtedy najprawdopodobniej jego wspólniczka wykorzystując nieuwagę kobiety skradła jej oszczędności oraz biżuterię.

Jedną z metod wykorzystywaną przez przestępców, aby dostać się do naszego mieszkania, jest podanie się za tzw. fachowca. Może być to elektryk, hydraulik, urzędnik lub pracownik administracji.  Tak było wczoraj w Busku – Zdroju. Do mieszkania 79 – letniej kobiety zapukał mężczyzna podający się za hydraulika. Kiedy właścicielka mieszkania zajęta była wykonywaniem poleceń fałszywego „fachowca”, do mieszkania najprawdopodobniej weszła wspólniczka przestępcy i ukradła oszczędności seniorki. 79 – latka straciła pieniądze i biżuterię o łącznej wartości 6500 zł.      

Pamiętajmy, że jeżeli obca osoba przedstawi się, jako pracownik jakiejkolwiek instytucji, mamy prawo zażądać pokazania stosownej legitymacji. Można także telefonicznie sprawdzić, czy dana instytucja wysyłała do nas swojego pracownika. Poprośmy o obecność w czasie wizyty osoby obcej w naszym mieszkaniu, kogoś z członków rodziny lub zaufanego sąsiada.

Także osoby bliskie powinny zainteresować się losem starszych członków swojej rodziny. Należy uprzedzać ich  przed niebezpieczeństwami czyhającymi na seniorów. Uczulić na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści.

Apelujemy również do mieszkańców bloków i osiedli mieszkaniowych. W każdej sytuacji budzącej Państwa podejrzenia, co do niezgodnych z prawem intencji, nieznanych osób, należy powiadomić Policję. Mundurowi sprawdzą każdy sygnał.

Opr. TP