Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 19.05.2016

Wczoraj po południu policjant z Wydziału Kryminalnego buskiej komendy, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz wracający po służbie do domu, zauważył Daewoo Matiza który jechał raz środkiem drogi, a raz poboczem. Policjant wykorzystując nieuwagę kierującego i fakt, że pojazd chwilowo się zatrzymał, wyciągnął ze stacyjki kluczyki i zakończył jazdę nietrzeźwego mężczyzny. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu na drodze wojewódzkiej relacji Busko–Zdrój – Nowy Korczyn. Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wracał po zakończonej służbie prywatnym samochodem do domu. Będąc w okolicy miejscowości Zbludowice, zauważył pojazd marki Daewoo Matiz, którego kierujący jechał raz środkiem drogi, a za chwilę poboczem, przyspieszał i nagle bez powodu hamował. Zachowanie kierującego stwarzało realne zagrożenie dla innych użytkowników ruchu. Policjant podejrzewał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu i niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy 997, informując o swoich spostrzeżeniach dyżurnego Policji. Funkcjonariusz jechał dalej za matizem, próbując jednocześnie ostrzegać innych użytkowników drogi o grożącym im niebezpieczeństwie. W pewnym momencie kierujący matizem zatrzymał się, aby wykonać manewr skrętu w lewo. Policjant wykorzystał nadarzającą się okazję, podbiegł do poprzedzającego go pojazdu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę kierowcy. Następnie funkcjonariusz okazał legitymację służbową i przedstawił się. Kierowca słysząc to, próbował oddalić się z miejsca, co skutecznie uniemożliwił mu stróż prawa. Przybyły za chwilę policyjny patrol, sprawdził stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że w organizmie 62 – latka było ponad 1,2 promila alkoholu.

Zachowanie policjanta, który był po służbie i zatrzymał pijanego kierowcę, być może pozwoliło uniknąć tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierującemu matizem mężczyźnie grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów.      

Opr. TP

  • Samochód zatrzymany przez policjanta
  • Samochód zatrzymany przez policjanta