Zatrzymani z marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z marihuaną

Data publikacji 20.05.2016

Stopniccy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch mężczyzn, u których znaleziono susz roślinny oraz akcesoria służące do zażywania narkotyków. Wstępnie zabezpieczoną substancję zidentyfikowano jako marihuana. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy na jednej z ulic miasta, zatrzymali do kontroli drogowej Fiata Seicento. Podczas wykonywanych czynności, uwagę policjantów zwróciło nerwowe zachowanie przebywających w pojeździe mężczyzn. Po chwili wyjaśniło się, co było przyczyną niepokoju. W trakcie kontroli 24–letni pasażer, nerwowym ruchem odrzucił w głąb pojazdu papierowe zawiniątko. Mundurowi zabezpieczyli pakunek, w którym znajdował się susz roślinny o charakterystycznym zapachu i wyglądzie marihuany. Przy pasażerze oraz kierującym, policjanci znaleźli również akcesoria służące do zażywania narkotyków. Mężczyźni zostali zatrzymani. Noc spędzili w policyjnym areszcie. Zabezpieczony susz roślinny w ilości dwóch porcji, po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano, jako marihuana.

W trakcie czynności w miejscu zamieszkania pasażera fiata, kryminalni zabezpieczyli rewolwer – kaliber 6 mm oraz 9 mm nabój. Śledczy będą wyjaśniać skąd pochodzi zabezpieczona broń i czy nie była wcześniej wykorzystana do popełnienia przestępstwa.  

Za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Broń oraz nabój znaleziony w mieszkaniu 24 – latka