Trzech zatrzymanych podejrzewanych o kradzież - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych podejrzewanych o kradzież

Data publikacji 30.12.2014

Soleccy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców gminy Łubnice. Są oni podejrzewani o kradzież elementów metalowych z nieczynnej cegielni na terenie gminy Solec – Zdrój. Policjanci zabezpieczyli przygotowane do wywiezienia elementy. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Sygnał o podejrzanych mężczyznach kręcących się po terenie nieczynnej cegielni w gminie Solec – Zdrój, policjanci otrzymali wczoraj po południu. Na miejsce udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju. W byłej cegielni zastali trzech mężczyzn, którzy za pomocą palników cięli elementy metalowe na mniejsze fragmenty. Obok ogrodzenia, policjanci zauważyli ułożone szyny, wózek do przewozu cegieł oraz inne metalowe przedmioty, które były już przygotowane do wywiezienia. Jak ustalono, podejrzewani o kradzież to trzej mieszkańcy gminy Łubnice, w wieku od 23 do 30 lat. Na miejsce przyjechali dostawczym fiatem, którego zaparkowali nieopodal byłej cegielni, a dalej udali się pieszo. Pojazd, którym poruszali się sprawcy zabezpieczono na policyjnym parkingu, natomiast mężczyzn zatrzymano do wyjaśnienia.

Policjanci zważyli zabezpieczone elementy. Okazało się, że ważą prawie 1,5 tony, a ich wartość to ponad 800 zł. Dzisiaj zatrzymani mężczyźni będą doprowadzeni do Prokuratury. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP